Czas serwera: 2018-10-15 08:14:29

BKS -Capitals Warszawa 6.01.2018

Ocena użytkowników:  / 1
SłabyŚwietny

Zwycięstwo odnieśli hokeiści BKS w meczu z Capitals Warszawa .W rozegranym w Toruniu meczu II ligi hokeja na lodzie nasi zawodnicy zwyciężyli rywali z Warszawy w stosunki 5:1 .Bohaterem meczu był bramkarz BKS Paweł Rzepiński .

Od początku spotkanie miało wyrównany przebieg. Bydgoszczanie nie ustrzegli się jednak kilku kar co sprawiło, że to goście mieli więcej sytuacji do objęcia prowadzenia. Świetnie w bydgoskiej bramce spisywał się jednak Paweł Rzepiński i to głównie dzięki jego postawie pierwsza tercja zakończyła się wynikiem bezbramkowym.

W drugiej odsłonie spotkania zawodnicy BKS uspokoili nieco swoją grę i przestali łapać kary. Dzięki temu łatwiej przychodziło im stwarzanie sytuacji bramkowych. Do tego wysoką dyspozycję między słupkami utrzymywał Rzepiński. Wciąż jednak obu drużynom brakowało skuteczności. I gdy wydawało się, że również w drugiej tercji nie zobaczymy bramek wynik meczu otworzył, wracający po dyskwalifikacji do składu BKS, Mateusz Barański (asysta debiutującego Michała Wieczorka). Niestety kilkadziesiąt sekund później był już remis. Strzał z dystansu odbity przez jednego z obrońców zaskoczył Rzepińskiego.

Od początku trzecie tercji bydgoszczanie przejęli inicjatywę. Efektem tego była szybko strzelona bramka autorstwa Barańskiego (asysta Krzysztofa Kowalskiego). Kolejnego gola ekipa BKS strzeliła grając w osłabieniu. Szybką kontrę przeprowadził duet Wieczorek (asysta) – Jurski (bramka) i było już 3:1. Mimo, że goście starali się odwrócić losy spotkania to na posterunku wciąż był Rzepiński. Bydgoszczanie natomiast skutecznie punktowali rywala. Najpierw prowadzenie BKS podwyższył Patryk Gawara (asysta Arkadiusza Marmurowicza), a na kilka sekund przed końcem wynik meczu ustalił Rafał Sokół. BKS ostatecznie pokonał Warsaw Capitals 5:1.